Hastalara Özel

SERVİSTE YATARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER:

      Bazı hastalar kontrol ve takip amacıyla, bazıları medikal tedavi veya ameliyat için serviste yatmış olabilirler. Servisimizde yenidoğan bebeklerden, hamile ve yaşlılara kadar farklı özelliklerde hastalarımız olabilir. Hatta başka servis hastaları da servisimizde bulunabilirler. Bu sebeple serviste başkalarını rahatsız edecek şeylerden kaçınmamız gerekecektir. Servis çalışanlarının uyarıları sizlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. 

 

       Ameliyat öncesi yatan hastalar aksi belirtilmediği sürece gece yarısından sonra aç ve susuz kalacaklardır. Ameliyat öncesi hekiminiz yasaklamadıysa duş almanız önerilir. Genellikle ameliyat sonrası bir süre banyo kısıtlaması olması muhtemeldir. 

 

      Eğer servis dışına çıkmanız gerekirse mutlaka servis hemşiresine bildiriniz. Bu durum çok önemlidir ve ameliyatınızın iptal edilmesine yol açabilir. Ameliyat öncesi hazırlıklarınız servis görevlilerince sağlanacaktır.

 

      Tedavi ve takip amacıyla servisimizde yatan hastalarımız için de bu kurallar geçerlidir. İlaveten uzun süre serviste yatan hastalarda uyku bozukluğu, depresyon gibi belirtiler görülebilmektedir. Bu belirtiler bazen psikiyatrik yardım almayı gerektirebilecek kadar fazla olabilmektedir.

 

      Yatışınız sırasında başka bir sağlık sorununuz ortaya çıktığında yine servis görevlilerince takip ve tedaviniz sağlanacaktır. Yatan hastaların doğrudan poliklinik hizmeti almaları mümkün değildir. Ancak imkanlar ölçüsünde yardım sağalnaması için çabamız olacaktır.