Kozmetik Uygulamalar

Plazma Enerjisi :

      Maddenin hallerini katı, sıvı gaz ve plazma enerjisi şeklinde tanımlıyoruz. Aslında yüksek enerji altında havadaki gaz moleküllerinin ışık enerjisi saçarak oluşturduğu fiziksel etkiyi kullanıyoruz -enerji kürelerinde kullanıldığı gibi-. Bu enerjiyi kontrollü olarak istediğimiz miktar ve yoğunlukta, dilediğimiz bölgeye uygulamamızı sağlayan cihazlar mevcuttur. Ülkemizde de farklı marka ve kombinasyonlar şeklinde bu cihazlar kullanılmaktadır. Bunlar kablosuz portatif cihazlar veya kombine büyük cihazlar şeklinde olabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

      Özellikle ciltteki iyi huylu lezyonların yok edilmesinde çok başarılıdır. Halk arasında "et beni" diye adlandırılan skin tag tedavisi buna en güzel örnektir. Ayrıca göz çevresinde kolesterol birikimine bağlı oluşan xantalezma lezyonlarında da iyi sonuçlar alınmaktadır. Opersyon engeli olan malign cilt tümörlerinde de kullanılması olasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Kozmetik anlamda ise en sık kullanıldığı yer üst göz kapağı estetiğidir. Plazma enerjili tedavilerde deneyim çok önemlidir. Sonucun yetersiz olması veya istenmeyen şekilde komplikasyonlarla sonlanmaması için güvenilir bir merkezde, güvenilir bir uzman hekime başvurulması büyük önem arz etmektedir. Zira yeni teknolojilerin satın alınması güzel bir altyapı sağlasa da o teknolojiyi doğru kullanmayı bilmeyen kişilerin elinde sonuçlar bazen bir facia olmaktadır. 

      Uygulama öncesi ağrıyı azaltıcı lokal anestezik kremler, lokal anestezik enjeksiyonlar ve soğutucular kullanılabilir. Uygulama sonrası diğer kozmetik uygulamalara benzer şekilde, cilt yatıştırıcıları, renk bozuklularını önleyici ajanlar, güneşten korunma gereklidir.

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

gallery/plazma1
gallery/plazma2
gallery/plazma5
gallery/plazma4
gallery/plazma3