Kozmetik Uygulamalar

OTOLOG PPP JEL:

      PRP ile benzer şekilde hazırlanan PPP aslında PRPnin bir yan ürünü sayılır. Santrifüj edilen PRP içindeki süpernatant alındıktan sonra geriye kalan sıvıya PPP(Plateletten fakir plazma) denir. Bu sıvıya Ca Glukonat gibi aktivatörler eklenerek ve belli sıcaklık aşamalrından geçtikten sonra soğutularak elde edilen yoğun kıvamlı maddedir. 

 

      PRP ile aynı endikasyonlarda kullanılsa da yaygın kullanımı dolgu maddesi olmasından kaynaklanır. Yüz ve genital bölgede hacim kazandırma ve el sırtı, gerdan gibi bölgelerde cilt yenilenmesi ve sıkılaşmasına yardımcı olmak amacı ile kullanılmaktadır.

 

      Özellikle kadınlarda genital bölge şekillerndirilmesi, venüs tepesi belirginleştirme ve g noktası uygulamaları dikkat çekmektedir. Erkeklerde penis kalınlaştırma amacı ile kullanımı yaygındır. 

 

     Bu tekniğin en önemli sorunu dolgu olarak kalıcılığının hyaluronik asit dolgulardan bile daha az olmasıdır. Ki bu süre 6 ay kadar olmaktadır. Ancak vücuduna yabancı madde sokmak istemeyen hastalar için ideal bir yöntem olmakta ve popülerliği artmaktadır.

 

      Bu tekniğin bir diğer sıkıntısı kan vermek zorunda kalınmasıdır. tek seferde 10-80cc arasında çok az birmiktar yeterli olmaktadır. Fiyat olarak PRPden çok yüksek maliyetlere ulaşması kullanılış yaygınlığını sınırlamaktadır. 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gallery/botox_yanlıs
gallery/botox_bolgeler