Kozmetik Uygulamalar

MEZOTERAPİ:

      Cilt altına verilen solüsyonlarla ciltte istenilen etkilerin oluşturulması prensibine dayanan bir yöntemdir. Ciltaltı dokulara da etkilidir. Saç dökülmesinin önlenmesi, saçların güçlenmesi, kırışıklıkların giderilmesi, yara izlerinin azaltılması, selülit ve bölgesel aşırı yağlanmanın giderilmesi, cilt sıkılaştırılması, lekelerin ortadan kaldırılması, sivilce ve sivilce skarlarının yok edilmesi amaçlarıyla kullanılabilmektedir.

 

      Organik ve inorganik maddelerden oluşan solüsyonların etki oluşturmak istenen derinliğe özel iğneler, motorlu iğne sistemleri, dermaroller veya tabanca teknikleri ile uygulanmasıdır. Başka tedavilerle kombine edilebilmektedir. Özellikle PRP ile birlikteliği sıktır.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Uygulanacak bölge kozmetik ürünlerden arındırılmalı ve yıkanmış olmalıdır. Uygulama iğne ile derin enjeksiyon, napaj tekniği ile iğneleme, dermaroler veya elektrikli sistemlerle yapılabilmektedir. Deri ve deri eklerinin yenilenmesi ve güçlenmesi için yapılan uygulamalardır. Cilt altına verilen solüsyonlarla ciltte istenilen etkilerin oluşturulması prensibine dayanan bir yöntemdir. Seanslar ve kürler şeklinde uygulanmaktadır. Bu sebeple sabır gerektiren bir işlemdir. Uygulamada kullanılan maddeler, uygulama tekniği, ugulama derinliği, uygulama yoğunluğu, uygulanan bölge ve seans sıklığı etkinlikte önem taşımaktadır. Saç dökülmesi için öncesinde ve sonrasında PRP aralarda mezotrapi etkili olmaktadır. Selülüit ve yağ tedavilerinde ise beslenme, spor ve masaj önerilmektedir. Mezoterapi sonrası ciltte açılmış olan küçük kanalcıklardan dolayı ilk 24 saatte su ile temastan kaçınılmalıdır. Bazı durumlarda bariyer oluşturmak, cildi rahatlatmak veya morarmaları önlemek amacı ile cilde özel kremler önerilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Saç Mezoterapisi

 

      Yağ Eritme Mezoterapisi:

 

 

      Leke Mezoterapisi:

 

      Gençlik Mezoterapisi:

 

      Akne Mezoterapisi:

 

 

fghfgfghf fgghfgfhgfgh fghfhgfgh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gallery/mezoiğne
gallery/mezotabanca
gallery/dermapen_uclar