Kozmetik Uygulamalar

LAZER & IPL:

      Yoğunlaştırılmış ışık tek tip dalga boyundan oluşuyorsa LAZER, farklı dalga boylarından oluşuyorsa IPL adını almaktadır. Farklı lazer tipleri ile farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Epilasyon, leke tedavisi, yüz gençleştirme, cilt sıkılaştırma, skar tedavisi, pigmente lezyonların tedavisi, damarsal lezyonların tedavisi uygulamaların bir kısmını oluşturmaktadır. 

 

      Günümüzde lazer cihazları ultrasound, radyofrekans gibi tekniklerle kombine edilebilmektedir. Lazer tedavilerinde deneyim çok önemlidir. Sonucun yetersiz veya komplikasyonla sonlanmaması için güvenilir bir merkezde, güvenilir bir uzman hekime başvurulması büyük önem arz etmektedir.

 

      Lazer öncesi ağrıyı azaltıcı lokal anestezik kremler, lokal anestezik enjeksiyonlar ve soğutucular kullanılmalıdır. Daha da önemlisi uygulama sırasında lazerin soğutma sisteminin etkili bir biçimde çalışması, koruyucu gözlük ve benzeri önemlerin alınması gerekmektedir. Uygulama sonrası diğer kozmetik uygulamalara benzer şekilde, cilt yatıştırıcıları, renk bozuklularını önleyici ajanlar, güneşten korunma gereklidir.

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

gallery/ipl
gallery/iplaxilla
gallery/iplface