Cerrahi Uygulamalar

KOL ve BACAK ESTETİĞİ:

      Özellikle bahar ve yaz aylarında kısa kollu, askılı, şort ve minietek gibi kıyafetler kullanılmaya başladığında gözümüze çarpar kol ve bacaklardaki sarkma ve şekil bozuklukları. Ekstremite estetik işlemleri sarkıklıkların düzeltilmesi ve şekillendirme olmak üzere iki ana kola ayrılmaktadır. Aşırı kilo alıp verme sonucu cildin bu duruma ayak uyduramaması en sık görülen sebeptir. Bunun dışında hastalık ve tedaviye bağlı olarak da ciltaltı yağ ve kas dokusunda azalma meydana gelebilir. Sarkıklık az miktarda ise cerrahiye gerek duymadan cerrahi dışı yöntemlerle giderilebilirken, aşırı sarkmış cilt tedavisi cerrahisiz düşünülemez. Cerrahi ise optimum şartlar -sigarasızlık, ameliyat öncesi takviye, ameliyatta standart malzemeler yerine estetik dikiş materyallerinin kullanılması, ameliyat sonrası takip ve bakım- sağlandıktan sonra düşünülmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Şekillendirme ise erkekler için daha kaslı, kadınlar için daha feminen ve simetrik görünmektir. Bu sebeple yapılan işlemler cinsiyete göre farklılaşmaktadır. Şekillendirme dolgu, dermofat yağ grefti, silikon protez, lipoliz ve liposuction ile yapılabilmektedir. Bu sayede erkekler daha kaslı, hanımlar ise daha ince diz ve ayak bileği gibi estetik ve feminen sayılan özelliklere kavuşmaktadırlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Olay sadece zayıflık veya incelik değil, zerafet ve estetiktir. Edalı yürüme, vücut dilinizi rahatça kullanabilmektir. Bazı durumlarda bacak çevcresi veya kol çevresi ölçümü değişmediği halde daha zarif bir görünüm kazandırılmaktadır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gallery/kol1
gallery/kol2
gallery/bacak1
gallery/bacak2
gallery/bacak4
gallery/bacak5
gallery/bacak3