Kozmetik Uygulamalar

KÖK HÜCRE:

      Kök hücre vücutta işlev gören tüm hücrelere dönüşebilen, çoğalabilen bir hücre çeşidi olup, son yıllarda bir çok çözümsüz hastalığa çare olarak görülmektedir.  Kemik iliği başta olmak üzere vücudumuzda bulunan bu hücreleri gerek hastalıkların tedavisi, gerekse de hasarlı dokuların yenilenmesi amacı ile kullanmaktayız. 

 

      Kemik iliğimizdeki kök hücrelere ulaşmak zor ve zahmetli bir iş olduğu için kendi branşımızda daha rahat ulaşabildiğimiz yağ dokumuz içindeki kök hücreleri kullanmaktayız. Bazı durumlarda özel bögelerdeki yağ dokuları tercih edilmektedir. Buna en iyi örnek saç tedavilerinde kullandığımız saçlı deri yağ hücreleridir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Lokal anestezi altında, aç beklemeye gerek kalmadan yapılabilen 10 - 15 dk süren bir işlemdir. Kendi kök hücreleriniz içine hiç bir yabancı madde eklenmeden ayrıştırılıp, gerekli bölgelere enjekte edilmek sureti ile kullanılır. Bu işlem için bir öğlen arası ayrılması bile yetmektedir. Bu yöntemin etkinliği konusunda şahsen pek umutlu değilim. 

 

      Bu yöntemle cilt canlılığını ve parlaklığını yeniden kazanmanın yanında, cildin sıkılık ve elastikiyetini arttırmaya yönelik bir cilt gençleştirme prosedürü olarak kullanılmaktadır. Saç dökülmesi, saç tellerinin ince, cansız ve kırılgan olması, saç seyrekleşmesi gibi durumlarda mükemmele yakın sonuçlar elde edilmektedir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gallery/microgreft saç1
gallery/microgreft saç2
gallery/microgreft saç2