Öğretmen bir anne ve babanın ilk çocuğu, ailenin ilk torunu olarak 06.12.1972 tarihinde Şanlıurfa'da dünyaya geldi. Liseye kadar aynı ilde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1996 yılında bitirerek tıp doktoru ünvanı aldı. 

 

Malatya ve İstanbul'da sağlık ocağı, işyeri hekimliği, 112 ve Hızır Acil hekimliği yaptı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde Hastane ve Sağlık Kuruluşlarında Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans programını tezli olarak tamamlayarak 2000 yıılnda ikinci diplomasını almış oldu. Müteakiben vatani görevini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı olarak tamamladı. İhtisasını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Aynı dönemde Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi'ni bitirdi. 

 

Dermatoloji uzmanı olan Dr. Menekşe Öztürk ile evli olup, Elif ve Zeynep isminde iki kızı vardır.  Büyük bir aile ortamında eşi ve çocuklarının yanı sıra annesi ve anneannesi  ile birlikte yaşamaktadırlar. ( Anneannemizi kaybettik ne yazık ki)

 

Model uçak, klasik Türk müziği, rüzgar sörfü,rafting,  kar sporları, bilgi teknolojileri ile ilgilenmektedir.

 

Ülkemizin en iyi cerrahları ve öğretim üyeleri arasında bulunan Prof.Dr. Hüsamettin Top ve Prof.Dr. Erol Benlier'in asistanlığını yapma şansını ve onurunu yaşamıştır. 

 

Estetik bilgisini sanatla bütünleştirmek ve farklı bir bakış açısı yakalamak için TPRECD'nin resim ve heykel kursuna kaltılmıştır.

 

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD) üyesidir.

 

Plastik Cerrahi Yeterlilik Belgesi sahibidir. Plastik Cerrahi ile ilgili iki kitapta çeviri bölümleri mevcuttur. Basılmak üzere olan bir estetik kozmetik uygulama kitabı vardır.

Hakkında

Mustafa Murat Öztürk'e ait belgeler

gallery/dscn2038web

Önemli internet bağlantıları:

gallery/kitap memenin plastik ve rekonstrüktif cerrahisi
gallery/kitap mikrovaskuler-cerrahi-atlasi

Katkıda bulunduğu basılı kitaplar.