Kozmetik Uygulamalar

DERMAROLLER:

      Üzerinde zirkonyum, titanyum, altın veya paslanmaz çelik iğneler bulunan silindirlerdir. İki amaçla kullanılmkatadırlar:

      1- Cilt üzerinde küçük delikler açarak, cilt ve ciltaltı dokulara istenilen maddelerin ulaştırılması sağlamak.

      2- Oluşturulan küçük deliklerde yara iyileşmesi sürecinde kollojen sentezini artırarak doku sıkılaşması sağlamak. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Dermaroller tek başına kullanılabildiği gibi mezoterapi, PRP gibi yöntemlerin bir parçası olarak da kullanılmaktadır. Dermaroller ile aynı prensipte çalışan ancak düz bir yüzeye yerleştirilmiş iğneleri olan tipleri de mevcuttur ve bunlara stampa denir. Bunların yanında motorlu dermaroller cihazları da mevcuttur. Motorlu dermaroller cihazlarının avantajı iğne derinliklerinin ayarlanabilmesi ve daha geniş alanlara daha hızlı uygulanabilmesidir. İğne derinliği ayarlanabildiği için de her bölge için ayrı dermaroller yerine tek bir iğne sistemi ile istenilen her bölgeye uygulama yapılabilmektedir.

      Dermaroller uygulama öncesi lokal anestezik kremler kullanılabilmektedir. Ancak bu anestezik kremler dermaroller uyumlu olmalıdır. İşlem sonrasında da yatıştırıcı uygulanabilmektedir. Seanslar halinde yapılabildiği gibi tek başına dermaroller uygulamaları ev ortamında kişinin kendi kendine uygulaması ile de yapılabilmektedir. Ancak önerimiz mezoterapik bir kokteyl ile birlikte kullanılmasıdır -ki bu şekilde daha fazla ve daha uzun etkiler ortaya çıkmaktadır-.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Farklı boydaki iğneleri ve farklı genişlikteki yapıları ile farklı cilt kalınlığı olan bölgeler ve uygulamalar için geliştirilmiş cihazlardır. Cilt üzerinde açtıkları küçük delikler sayesinde cilt ve ciltaltı dokulara istenilen maddelerin ulaştırılması sağlanmaktadır. Ayrıca oluşturulan küçük deliklerde yara iyileşmesi başlayacağı için kollojen sentezi artmakta ve doku sıkılaşması sağlanmaktadır. 

      

 

 

 

 

 

 

gallery/dermarollergöz
gallery/dermaroller
gallery/mezodermapen
gallery/dermapenucu
gallery/dermaroller sonrası