Hastalara Özel

AMELİYAT ÖNCESİ HAZIRLIKLAR:

      Ameliyat öncesi hazırlık ameliyat kadar önemlidir. Tercihen ameliyat öncesi bir hafta fiziksel yorgunluktan kaçınmak gerekir. En az bir ay öncesi -hatta mümkünse 3 ay öncesi- sigara ve tütün mamülleri bırakılmalıdır. Ameliyat stresi yaşamamak, hekiminize güvenmek, istirahat gibi hazırlıklar da tavsiye edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Bir ay öncesinden bitkisel çay dahil, gıda takviyeleri, tıbbi ilaç sayılmayan ürünlerin kullanılmasına ara verilmeli ve bu durum hekiminize önceden bildirilmelidir. Kan sulandırıcı tedavi alanlar için farklı protokoller uygulanabilmektedir. Bu tedavi protokolleri yapılacak anestezi ve ameliyat türüne göre hekiminiz veya danışman hekimler tarafından belirlenecektir.

 

      Ameliyat öncesi banyo yapılması önerilmektedir. Zira bir çok operasyondan sonra bir süre banyo yapılamamaktadır. Genel anestezi yapılacaksa sakalsız olmak avantaj sağlayacaktır. Operasyondan önce ortalama 8 saatlik bir gıda stoplanması gereklidir. Bu oruç tutar gibi katı ve sıvı hiç bir gıdanın yenmemesi ve içilmemesi şeklinde olmalıdır. Bazı hastaların sadece su içtikleri için ameliyatları iptal olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      İyi bir uyku almak, stersten uzak fikirlere sahip olmak ameliyat başarınızı olumlu biçimde etkileyecektir.

 

 

 

gallery/sigara6
gallery/huzur1
gallery/duş
gallery/huzur2